Nabíjačka pre batérie 18650 XTAR VC2SL
Kód: FWXTARVC2SL


Súvisiaci tovar
Značkový lítium-iónový článok Samsung INR18650-15M 18650 zaručuje vysokú skutočnú kapacitu - 1...
Značkový lítium-iónový článok Samsung INR18650 30Q 18650 zaručuje vysokú skutočnú kapacitu - 3000...
Vysoká Kapacita: 3500mAh zabezpečuje dlhú výdrž batérie pre nepretržitý výkon. Ochrana...
Maximálna bezpečnosť pri používaní vďaka konštrukcii zabraňujúcej úniku elektrolytu Úplne bez...
Batériu AGM s kapacitou 150 Ah je možné použiť v systémoch núdzového napájania. Bude dobre...
Maximálna bezpečnosť pri používaní vďaka konštrukcii zabraňujúcej úniku elektrolytu Úplne bez...
Gélová batéria určená pre vyrovnávaciu aj cyklickú prevádzku. Výrobok je bezúdržbový, plne...
Maximálna bezpečnosť pri používaní vďaka konštrukcii zabraňujúcej úniku elektrolytu Úplne...
Batéria AGM je určená na použitie v systémoch núdzového napájania a v iných situáciách, kedy...
Maximálna bezpečnosť pri používaní vďaka konštrukcii zabraňujúcej úniku elektrolytu Úplne...
Maximálna bezpečnosť pri používaní vďaka konštrukcii zabraňujúcej úniku elektrolytu Úplne...
Batéria AGM je určená na použitie v systémoch núdzového napájania a v iných situáciách, kde...
Batéria AGM je určená na použitie v systémoch núdzového napájania a v iných situáciách, kde...
Maximálna bezpečnosť pri používaní vďaka konštrukcii zabraňujúcej úniku elektrolytu Úplne...
Maximálna bezpečnosť pri používaní vďaka konštrukcii zabraňujúcej úniku elektrolytu Úplne bez...
Podrobný popis
Xtar je renomovaný výrobca kvalitných nabíjačiek Li-ion batérií, svietidiel a Li-ion batérií. Produkty Xtar sa predávajú vo viac ako 120 krajinách vrátane: v USA, Nemecku, Japonsku a Rusku. Xtar používa na výrobu nabíjačiek najkvalitnejšie materiály – od materiálu krytu až po efektívnu elektroniku. Všetky nabíjačky Xtar majú CE certifikáciu vyžadovanú pre európske trhy.
VC2SL je profesionálna procesorová nabíjačka s trojstupňovým nabíjacím procesom TC/CC/CV a LCD displejom. Nabíja 1-2 Li-ion 3,6 / 3,7 V a Ni-MH články ľubovoľnej kapacity vo veľkostiach AAA/R03, AA/R6, R14/C, 10440, 14500, 14650, 16340, 17500, 17670, 185060, 185050, 185050 , 18700, 20700, 21700, 22650, 25500, 26650 - vrátane zabezpečených verzií batérií 20700 a 21700!
Podsvietený VA LCD displej nabíjačky Xtar VC2SL zobrazuje aktuálne informácie o prevádzkovom stave nabíjačky: nabitie batérie vyjadrené v mAh, napätie batérie, nabíjací prúd a vnútorný odpor článku.
Aký je spôsob nabíjania TC/CC/CV? Ide o trojstupňový proces nabíjania Li-ion článkov, ktorý zaisťuje udržiavanie článku v dobrom stave nabíjaním príslušným prúdom v každej fáze a ukončením procesu nabíjania v správnom momente.
Jednotlivé fázy procesu TC/CC/CV sú:
- TC fáza: články vybité pod 2,9V sa „zobudia“ nižším prúdom.
- CC fáza: po dosiahnutí 2,9V sa článok nabíja konštantným prúdom v rozsahu od 0,5A do 2A (v závislosti od použitého zdroja energie).
- CV fáza: keď je článok takmer nabitý, nabíjačka sa prepne na nabíjanie s klesajúcim prúdom, kým napätie článku nedosiahne 4,2V. Po dosiahnutí 4,2V je proces nabíjania ukončený – batéria je plne nabitá.
Nabité batérie ponechané v nabíjačke prejdú prirodzeným samovybíjacím procesom. Nabíjanie sa obnoví, keď napätie batérie klesne pod 3,9 V.
Nabíjačka Xtar VC2SL má funkciu reaktivácie hlboko vybitých článkov a článkov s napätím 0V. Mnoho nabíjačiek na trhu takéto batérie nedokáže nabiť. Tu prichádza vhod nabíjačka Xtar VC2SL , ktorá vám v mnohých prípadoch umožní „zachrániť“ takéto články. Hlboko vybitú batériu stačí vložiť do nabíjačky VC2SL ako pri bežnom nabíjaní - nabíjačka deteguje vybitý článok a pokúsi sa ho znovu aktivovať.
Pozor! Články vybité pod určitú úroveň sú nenávratne poškodené a nemusia byť reaktivované. Vyhnite sa príliš hlbokému vybíjaniu lítium-iónových batérií – môže to výrazne znížiť ich životnosť a kapacitu alebo viesť k ich úplnému zlyhaniu.
Xtar VC2SL má doplnkovú funkciu powerbanky s 5V USB výstupom s maximálnym výkonom 1A. Ako zdroj energie je možné použiť akúkoľvek Li-ion batériu s minimálnou kapacitou 2200mAh. Na rozdiel od VC2S je možné nabíjačku pripojiť k napájaciemu zdroju a súčasne nabíjať zariadenie pripojené do USB portu! Po pripojení zariadenia k USB výstupu nabíjačka automaticky zobrazí výstupné napätie a nabíjací prúd. POZOR! USB výstup je elektronicky chránený proti preťaženiu a automaticky sa vypne, keď spotreba prekročí 1A.
Nabíjačka Xtar VC2S sa dodáva s káblom USB typu C. Sada neobsahuje napájací zdroj. Na napájanie nabíjačky vám postačí akákoľvek nabíjačka s USB portom napr. od telefónu, alebo USB port, alebo počítač s voľným USB portom. Odporúčaný výkon nabíjačky je 2,1A (2100mA).
Dodatočné parametre
| Kategória: | Nabíjačky na batérie |
|---|---|
| Záruka: | 2 Roky |
| Hmotnosť: | 0.15 kg |
| EAN: | 6952918302124 |
| Konektor: | (2100 mA, USB Type-C kábel je súčasťou balenia) |
| Model: | VC2SL |
| Podporované typy batérií:: | Li-ion batérie 3.6-3.7V, nechránené Li-ion batérie 3.6-3.7V, chránené (s PCM/PCB) Ni-MH batérie 1-2 akumulátory |
| Spôsob nabíjania: | Procesorom riadené TC/CC/CV pre Li-ion Procesorom riadené CC s -ΔV/0ΔV/PVD pre Ni-MH |
| Vstupné napätie: | QC 3.0 (5V/2A | 9V/2A) - USB Type-C |
| Výrobca: | Xtar |
| Certifikáty: | CE |
| Funkcie LCD displeja: | Pracovný/Nabíjací stav Nabíjanie Napätie batérie Vnútorný odpor článku |
| Konečné nabíjacie napätie: | 4.2V ±0.05V |
| Maximálne rozmery nabíjanej batérie (šírka x výška) [mm]: | 26 x 75 mm |
| Nabíjací prúd vo fáze CC (hlavnej): | [mA] 2x1A, 1x2A 2x0.5A |
| Odporúčaný napájací adaptér: | 5V 2A. |
| Podporované veľkosti batérií: | 10440,14500,14650,16340,17500,17670,18350,18500,18650,18700,20700(aj chránené),21700(aj chránené),22650,25500,26650,R6 / AA,R03 |
| Rozmery (Š x H x V): | 67.6 x 136.5 x 33.5 mm |
| Ukončovací prúd pre lítiové články [mA]: | <150mA |
univerzálny procesor s automatickou diagnostikou a 8 nezávislými nabíjacími kanálmi a 5V/1A USB...
typ - invertorový, automatický s asistenciou pri štarte 300A ideálne pre olovené, gélové, AGM...
Nabíjačka GC VitalCharger (USB-C / Micro USB) pre AA / AAA batérie - nabíjajte batérie kdekoľvek...
Objavte výkon a spoľahlivosť s cylindrickou nabíjačkou Li-ion batérií everActive LC-100. Tento...
Inteligentná nabíjačka s mikroprocesorom pre Ni-Cd a Ni-MH batérie typu R03/AA R6/AAA, ideálna...
Rýchle a bezpečné nabíjanie: Nabíjací prúd 20A umožňuje rýchle nabitie vašej LiFePO4...
Inteligentná automatická nabíjačka s prepínaním režimov pre 3-stupňové nabíjanie rôznych typov...
Inteligentná mikroprocesorom riadená nabíjačka s displejom pre Ni-Cd a Ni-MH batérie typu R03/AA...
Inteligentná mikroprocesorom riadená nabíjačka na nabíjanie 12V a 24V batérií s LCD displejom a...
trojstupňový spôsob nabíjania: TC / CC / CV reaktivácia hlboko vybitých článkov a 0V článkov...
Podporuje 12V a 24V batérie Umožňuje nabitie batérií na takmer 100 % ich pôvodnej kapacity Plne...
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

