Solárny menič napätia na ohrev vody, kotol Green Boost MPPT-3000 3kW
Kód: 3SR3000001


Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Systém Green Boost 3000 je jednoduchý a funkčný systém na napájanie vykurovacích zariadení priamo z fotovoltických panelov. Vyžaduje od 4 do 9 klasických panelov PV (250W - 400W), ktoré sú pripojené v sérii, pričom ich celkové napätie je v rozmedzí od 120V do 350V.
Stály prúd vytváraný v paneloch, ktorý nie je vhodný na priame napájanie vykurovacích zariadení, je v meniči prevedený na premenlivý prúd, ktorým je možné už napájať vykurovacie zariadenia.
Maximálny výkon systému je 3kW. Prevodník má prioritné výstup "1", na ktorom je vždy napätie, a závislý výstup "2", ktorý je zapnutý, keď na výstupe č. "1" nie je odoberaná energia a vypnutý, keď je energia znova odoberaná z výstupu "1".
To umožňuje pripojenie dvoch vykurovacích zariadení, z ktorých jedno bude napájané ako prvé a druhé v situácii, keď termostat prvého zariadenia preruší odber energie z prevodníka. Vďaka implementovanej funkcii MPPT sa prevodník automaticky prispôsobí výkonu ohrievača a nastaví svoj pracovný bod tak, aby energia odoberaná zo systému fotovoltických panelov bola maximálna.

Výhody systému Green Boost 3000:
- Jednoduchý a funkčný systém
- Maximálny výkon 3kW
- Dva výstupy: prioritný a závislý
- Funkcia MPPT
- Vysoká kvalita
- Dlhá životnosť
Systém Green Boost 3000 je ideálny spôsob, ako znížiť náklady na vykurovanie a zároveň prispieť k ochrane životného prostredia.
Bezpečnosť pri používaní
Menič Green Boost sú vybavené radom bezpečnostných prvkov, ktoré zabezpečujú bezpečnosť inštalácie a samotného zariadenia:
- Preťaženie
- Krátke spojenie
- Tepelná ochrana (100°C)
- Nadmerné napätie
Okrem toho zariadenie má vnútorné ochranné zariadenie pre maximálny výkon, ktoré je 3kW (celkový výkon panelov by nemal byť väčší ako 5kW).
Dôležité bezpečnostné pokyny
- Pred inštaláciou prevodníka si pozorne prečítajte návod na obsluhu.
- Prevodník inštalujte iba na bezpečnom mieste, kde nie je vystavený vlhkosti alebo vode.
- Prevodník nepoužívajte, ak je poškodený.
- V prípade poruchy prevodníka ho okamžite vytiahnite z prevádzky a kontaktujte servisné stredisko.
Dodržiavaním týchto bezpečnostných pokynov môžete predísť nehodám a poškodeniu prevodníka.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Solárne meniče (invertory) |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| Hmotnosť: | 4.8 kg |
| EAN: | 5904100451487 |
| Displej: | LED |
| Chladenie: | Aktívne |
| Menovitý výkon: | 3000 W |
| Ochrana: | IP21 |
| Počet fáz: | jednofázový |
| Prevádzková teplota: | -25 až 55 °C |
| Rozmery: | 311 × 232 × 140 mm |
| Typ: | Regulátor ohrevu vody |
| Výrobca: | Volt |
| Výstupná frekvencia: | 50 Hz |
| Výstupné napätie: | 230 V AC |
| Skladovacia teplota: | -15 až 60 ℃ |
| Priebeh výstupného napätia: | Modifikovaná sínusoida |
| ? Produkt: | Regulátor ohrevu vody |
| Max. vstupný prúd FV: | 14 A |
| Max. výkon FV panelov: | 3000 W |
| Rozsah napätia FV panelov: | 120-350 V DC |
| Rozsah vstupného napätia AC: | 170-280 / 90-280 V AC |
| Rozsah výstupného napätia: | 120-245 V AC |
| Špičkový výkon: | 6000 W |
| Účinnosť meniča: | 95 % |
| Položka bola vypredaná… | |
Hodnotenie tovaru
Zanechajte hodnotenie
Výpis hodnotení
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

