Ako si vybrať displej pre svoj notebook?

Notebook s rozbitým displejom je k ničomu. Našťastie stačí vymeniť displej a notebook bude  ako nový. Najdôležitejším krokom je výber správneho displeja pre váš notebook. Základom pre výber LCD obrazovky prenosného počítača je veľkosť(uhlopriečka), rozlíšenie a  podsvietenie.

17.3 LED 40pin lesklý - kopie ulopriečka

Samotný model  notebooku nestačí na jednoznačne určenie vhodného displeja. Mnoho modelov notebookov býva s niekoľkými typmi displeja. Napríklad Dell Studio 1555 má vždy veľkosť displeja 15,6 ", ale  2 rozdielne typy displeja  s to s podsvieteným  LED a CCFL lampové . Ešte pred nákupom starostlivo skontrolujte, aký typ obrazovky máte v notebooku .

 Veľkosti LCD obrazovky a podsvietenie musia byť presne rovnaké ,ako bol nainštalovaný pôvodný displej od výrobcu . Osobitnú pozornosť venujte zásuvke (konektor)displeja - s LED podsvietením obrazovky sú z dvoch rôznych typov konektorov - 30pin (nazývany EDP) a 40pin.

DISPLEJ klasICKY KONEKTOR 40PIN

Displej na notebook 17.3 N173FGE-L32 - kopie 40 pin konektor

DISPLEJ SLIM KONEKTOR 30PIN

15.6 eDP N156BGE-EA2 - kopie

Displeje sú  dve verzie  - CLASSIC a SLIM. LCD obrazovky v tenkom prevedení sú dvakrát tenšie než klasické. Tenké obrazovky sa používajú vo veľkej časti najnovšími notebooky.

Výrobcovia notebookov a displejov zvyčajne neposkitujú zoznam kompatibilných modelov. Zoznamy k dispozícii on-line sú vytvorené užívateľmi a technikmi, často obsahujú nesprávne špecifikácie. Jediným úplne efektívny spôsob výberu správnej obrazovky do notebooku je vybrať displej a porovnať modelové čísla.