Ako si vybrať displej pre svoj notebook?

Rozbitý displej na notebooku nepoteší nikoho z nás. Našťastie stačí vymeniť displej a notebook bude ako nový. Najdôležitejším krokom je výber správneho displeja pre váš notebook. Základom pre výber LCD obrazovky prenosného počítača je veľkosť (uhlopriečka), rozlíšenie a  podsvietenie.

17.3 LED 40pin lesklý - kopie ulopriečka

Samotný model  notebooku nestačí na jednoznačne určenie vhodného displeja. Mnoho modelov notebookov býva s niekoľkými typmi displeja. Napríklad Dell Studio 1555 má vždy veľkosť displeja 15,6 ", ale  2 rozdielne typy displeja a to s podsvieteným LED a CCFL lampové. Ešte pred nákupom starostlivo skontrolujte, aký typ obrazovky máte v notebooku.

Veľkosti LCD obrazovky a podsvietenie musia byť presne rovnaké, ako pri pôvodnom displeji od výrobcu. Osobitnú pozornosť venujte zásuvke (konektor) displeja - s LED podsvietením obrazovky sú z dvoch rôznych typov konektorov - 30pin (nazývaný EDP) a 40pin.

DISPLEJ KLASICKY KONEKTOR 40PIN

Displej na notebook 17.3 N173FGE-L32 - kopie 40 pin konektor

DISPLEJ SLIM KONEKTOR 30PIN

15.6 eDP N156BGE-EA2 - kopie

Existujú dve verzie displejov  - CLASSIC a SLIM. LCD obrazovky v Slim sú dvakrát tenšie než klasické. Slim obrazovky sú väčšinou súčasťou najnovších notebookov.

Výrobcovia notebookov a displejov zvyčajne neposkytujú zoznam kompatibilných modelov. Zoznamy k dispozícii on-line sú vytvorené užívateľmi a technikmi, často obsahujú nesprávne špecifikácie. Jediným úplne efektívny spôsob výberu správnej obrazovky do notebooku je vybrať displej a porovnať modelové čísla.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie