Telefonická linka je mimo prevádzku, prosím použite kontaktný formulár, email .

Výmena klávesnice v notebooku

Ako vymeniť klávesnicu vo vašom notebooku?

klav

Jednou z najčastejších chýb pri notebooku je pokazená klávesnica. Po mnohých mesiacoch intenzívneho používania sa môže rozbiť, poliať a tým pádom stratí svoju funkčnosť. To všetko ovplyvňuje kvalitu a pohodlie pri práci. Zakúpením novej klávesnice ušetríte peniaze, ktoré by sa zbytočne stratili pri kúpe nového zariadenia. V tomto článku vám ukážeme, ako jednoduchým spôsobom nahradiť klávesnicu do notebooku za novú.

klav2

Postup pri výmene klávesnice:

Pozor! Nezabudnite, že prenosný počítač je veľmi náchylný na mechanické poškodenie, preto buďte pri každom kroku opatrní.

  1. Otočte prenosný počítač, odpojte ho a vyberte batériu.
  2. Zatvorte prenosný počítač a otočte ho displejom smerom nadol. Uvoľnite skrutky na spodnej časti. Zvyčajne sú príslušné skrutky opísané ako KB alebo majú výkres z klávesnice. Ak sú na mieste batérie skrutky, je potreba ich taktiež odstrániť.

 klav3

 

  1. Otočte a otvorte laptop. V mnohých prípadoch je nad klávesnicou prúžok, ktorý maskuje prílohu klávesnice. Opatrne ju vypáčte a odstráňte upevňovacie skrutky pod ňou.
  2. Po uvoľnení skrutiek nadvihnite klávesnicu, najlepšie pomocou plochého skrutkovača. Pod klávesnicou je signálna páska, ktorá je pripojená k základnej doske notebooku. Opatrne otvorte zámok zásuvky a vyberte ho.
  3. Aby ste sa uistili, že sa klávesnica zhoduje, spočítajte piny, tzn. čiary na flex kábli. Zakúpená klávesnica musí mať rovnaké množstvo ako pôvodná.
  4. Namontujte klávesnicu v opačnom poradí od kroku 4. Vložte flex kábel do príslušného slotu, zaistite a potom dotiahnite všetky skrutky.

 klav4

Ako vidíte, výmena klávesnice nie je príliš zložitá. Nie sú potrebné žiadne pokročilé nástroje - stačí iba štandardný skrutkovač. V prípade ak si ale netrúfate a neveríte, radšej odporúčame výmenu klávesnice v servise profesionálnym technikom.

Pri výmene klávesnice, ktorá sa vkladá zhora notebooku (bez rozobratia notebooku) je postup oveľa jednoduchší. Stačí jemne vybrať klávesnicu zhora a pomocou flex kábla napojiť novú.

Ak chcete nájsť ten správny model pre vás, navštívte našu webovú stránku. Ak potrebujete pomoc pri výbere, kontaktujte nás.

 

 

         Klávesnice z našej ponuky

 Klávesnice do Asus

asus

 

Klávesnice do Acer

Acer-logo-old 100x

 

Klávesnice do Dell

dell logo

 

 Klávesnice do HP

hp logo

 Klávesnice do Lenovo

ibm-a-lenovo-679x350

 

 Klávesnice do Samsung

samsung logo

 

Klávesnice do Sony

sony logo

 Klávesnice do Toshiba

Toshiba_logo.svg

 

 Klávesnice do MSI

msi-corporate_identity-logo-black-rgb-png

 

Klávesnice do Fujitsu-Siemens

logo siemens

 

Klávesnice do Apple

apple