Výmena klávesnice v notebooku

Ako vymeniť klávesnicu vo vašom notebooku?

klav

Jednou z najčastejších chýb pri notebooku je pokazená klávesnica. Po mnohých mesiacoch intenzívneho používania sa môže rozbiť, poliať a tým pádom stratí svoju funkčnosť. To všetko ovplyvňuje kvalitu a pohodlie pri práci. Zakúpením novej klávesnice ušetríte peniaze, ktoré by sa zbytočne stratili pri kúpe nového zariadenia. V tomto článku vám ukážeme, ako jednoduchým spôsobom nahradiť klávesnicu do notebooku za novú.

klav2

Postup pri výmene klávesnice:

Pozor! Nezabudnite, že prenosný počítač je veľmi náchylný na mechanické poškodenie, preto buďte pri každom kroku opatrní.

  1. Otočte prenosný počítač, odpojte ho a vyberte batériu.
  2. Zatvorte prenosný počítač a otočte ho displejom smerom nadol. Uvoľnite skrutky na spodnej časti. Zvyčajne sú príslušné skrutky opísané ako KB alebo majú výkres z klávesnice. Ak sú na mieste batérie skrutky, je potreba ich taktiež odstrániť.

 klav3

 

  1. Otočte a otvorte laptop. V mnohých prípadoch je nad klávesnicou prúžok, ktorý maskuje prílohu klávesnice. Opatrne ju vypáčte a odstráňte upevňovacie skrutky pod ňou.
  2. Po uvoľnení skrutiek nadvihnite klávesnicu, najlepšie pomocou plochého skrutkovača. Pod klávesnicou je signálna páska, ktorá je pripojená k základnej doske notebooku. Opatrne otvorte zámok zásuvky a vyberte ho.
  3. Aby ste sa uistili, že sa klávesnica zhoduje, spočítajte piny, tzn. čiary na flex kábli. Zakúpená klávesnica musí mať rovnaké množstvo ako pôvodná.
  4. Namontujte klávesnicu v opačnom poradí od kroku 4. Vložte flex kábel do príslušného slotu, zaistite a potom dotiahnite všetky skrutky.

 klav4

Ako vidíte, výmena klávesnice nie je príliš zložitá. Nie sú potrebné žiadne pokročilé nástroje - stačí iba štandardný skrutkovač. V prípade ak si ale netrúfate a neveríte, radšej odporúčame výmenu klávesnice v servise profesionálnym technikom.

Pri výmene klávesnice, ktorá sa vkladá zhora notebooku (bez rozobratia notebooku) je postup oveľa jednoduchší. Stačí jemne vybrať klávesnicu zhora a pomocou flex kábla napojiť novú.

Ak chcete nájsť ten správny model pre vás, navštívte našu webovú stránku. Ak potrebujete pomoc pri výbere, kontaktujte nás.

 

 

         Klávesnice z našej ponuky

 Klávesnice do Asus

 

Klávesnice do Acer

 

 

Klávesnice do Dell

 

 

 Klávesnice do HP

 

 Klávesnice do Lenovo

 

 Klávesnice do Samsung

 

 

Klávesnice do Sony

 

 Klávesnice do Toshiba

 

 Klávesnice do MSI

 

 

Klávesnice do Fujitsu-Siemens

 

 

Klávesnice do Apple