Solárny menič GREEN BOOST PRO 4000 SINUS | 110-500VDC
Kód: 3SR3000003


Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Solárny menič GREEN BOOST PRO 4000 SINUS BYPASS slúži na napájanie vykurovacích zariadení z FV solárnych panelov a elektrickej siete.
Čím sa vyznačuje solárny konvertor GREEN BOOST PRO 4000 SINUS BYPASS?
- Multifunkčnosť (BYPASS) - menič je možné pripojiť k solárnym panelom aj k elektrickej sieti.
- Čistý SINUS - menič produkuje na výstupe "sínusové" napätie. Vďaka tomu môže napájať indukčné zariadenia, vrátane: elektrického náradia, klimatizácie, chladničky, mrazničky atď.
Ako funguje solárny menič GREEN BOOST PRO 4000 SINUS BYPASS?
Jednosmerný prúd produkovaný solárnymi panelmi nie je vhodný na priame napájanie vykurovacích zariadení. Menič ho premieňa na striedavý prúd, ktorý možno použiť na napájanie vykurovacích zariadení. Panely by mali byť zapojené do série s celkovým napätím Vmp do 500V. Imp je 10A.

Solárny menič GREEN BOOST PRO 4000 SINUS BYPASS napája zariadenia ako: elektrické kotly, radiátory, elektrické ohrievače, podlahové kúrenie, ostrovné a hybridné systémy, ponorné a obehové čerpadlá, chladničky, klimatizácie,...
Aplikácia:
Solárny menič GREEN BOOST PRO 4000 SINUS BYPASS má vnútornú ochranu maximálneho výkonu 4kW, celkový výkon panelov by nemal byť vyšší ako 4kW. Obe zásuvky pracujú súčasne až do výkonu 4 kW (spolu).
Green Boost umožňuje pripojiť dve vykurovacie zariadenia, napríklad dva kotly, pričom obe budú vykurovať súčasne.
- V STABILNOM režime - výstupné napätie je 230V AC (50Hz) a je udržiavané, keď je zo solárnych panelov získavaný dostatočný výkon. Ak je výkon z panelov príliš nízky, zariadenie nebude napájať výstupné zásuvky.
- V režime MPPT - výstupné napätie môže oscilovať medzi 70-245V AC (50Hz), vďaka čomu pri nízkom výkone zo solárnych panelov (nízke slnečné svetlo) bude napájať výstupné zásuvky zo 70V AC.
ℹ Ako to funguje a na čo si dať pozor?
➡ Ak vstupný prúd presiahne 10A:
Zariadenie sa automaticky prepne do poruchového režimu a odpojí menič.
➡ Ako tomu predísť?
🔹 Použite vyššie napätie na vstupu (napr. 450V namiesto 300V), čím dosiahnete nižší prúd pri rovnakej záťaži.
🔹 Príklady:
• 450V / 7,77A = 3500W (OK)
• 300V / 11,66A = 3500W (prekročený limit 10A – menič sa odpojí)
Dodatočné parametre
| Kategória: | Solárne meniče (invertory) |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| Hmotnosť: | 4.8 kg |
| EAN: | 5904100451630 |
| Displej: | LED |
| Chladenie: | Aktívne |
| Menovitý výkon: | 4000 W |
| Počet fáz: | jednofázový |
| Prevádzková teplota: | -25 až 55 °C |
| Rozmery: | 311 × 232 × 140 mm |
| Typ: | Regulátor ohrevu vody |
| Výrobca: | Volt |
| Výstupná frekvencia: | 50 Hz |
| Výstupné napätie: | 230 V AC |
| Skladovacia teplota: | -15 až 60 ℃ |
| Priebeh výstupného napätia: | Čistá sínusoida |
| ? Produkt: | Regulátor ohrevu vody |
| Max. napätie naprázdno FV: | 500 V DC |
| Max. vstupný prúd FV: | 10 A |
| Max. výkon FV panelov: | 4000 W |
| Rozsah napätia FV panelov: | 120-500 V DC |
| Rozsah vstupného napätia AC: | 170-280 / 90-280 V AC |
| Rozsah výstupného napätia: | 70-245 V AC |
| Špičkový výkon: | 4000 W |
| Účinnosť meniča: | 95 % |
| Položka bola vypredaná… | |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

