Kúpa meniča napätia

Ešte stále váhate nad kúpou meniča napätia?

Možností ako a kde ho môžete využiť je veľmi veľa. Či už v osobných autách alebo nákladných, obytných prívesoch, kemping alebo dokonca na lodiach a člnoch...

vsad na mobilnosť menič inv

Toto šikovné zariadenie prevádza jednosmerné 12V napätie z vašej batérie v aute na striedavé 230V napätie, ktoré sa nachádza v bežných domácich elektrických zásuvkách. Menič napätia teda môžete použiť kdekoľvek na používanie spotrebičov na 230V v mieste, kde nie je dostupná elektrická energia.

Ste na chate s rodinou a chcete si pozrieť zaujímavý film?

Stačí zapojiť menič na zdroj jednosmerného napätia (auto alebo autobatéria) a môžete ihneď napríklad nabíjať notebook, sledovať TV alebo prípadne používať mikrovlnku alebo chladničku v pohodlí.

INV2

Ceny meničov sú rôzne. Závisia od veľkosti ale taktiež aj od typu.

Meniče s čistou sínusovou vlnou produkujú výstupné napätie, ktoré má tvar takmer dokonalej sínusoidy. Je vhodný pre citlivé zariadenia ale aj iné, napríklad rádiostanice, lekárske prístroje, meracie prístroje a pod. ale taktiež je možné napájať aj bežné spotrebiče. Tento typ meniča je výrazne drahší ale neskôr v praxi máte istotu, že nenastane pri prevádzke žiaden problém.

Samozrejme tým nechcem povedať, že s meničom s modifikovanou sínusovou vlnou nastanú prípadné komplikácie. Tento typ meniča produkuje výstupné napätie tzv. „hladkej“ sínusovej vlny, ale celkový priebeh sínusovky je laicky povedané trocha „kostrbatý“(viď. obrázok nižšie). Meniče s modifikovanou sínusovou vlnou sú samozrejme lacnejšie a je možné ich využívať s väčšinou elektrických spotrebičov a zariadení z domácností.

čista a modifikovaná

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie