Čo si vziať so sebou do hôr? 4 užitočné pomôcky

hory 1

Hory sú sloboda! Výberom trasy zanecháte starosti každodenného života a sústredíte sa na to, čo sa deje tu a teraz. Na horách si môžete psychicky oddýchnuť a dovoliť si vyčistiť myseľ od starostí, stresu a problémov, s ktorými sa musíte každý deň stretávať. Ale - bez ohľadu na to, aký vysoký vrchol sa chystáte dosiahnuť, musíte byť pripravení na núdzové situácie. Objavte 4 užitočné vychytávky , ktoré je dobré vziať so sebou do hôr.

Čo si vziať so sebou do hôr? Nezabudnite na powerbanku!

Aj keď predpokladáte, že na horách nebudete hodiny telefonovať alebo používať obľúbené aplikácie, stavíme sa, že powerbanka môže byť mimoriadne užitočná. V prvom rade - určite vás bude lákať urobiť si pamätné fotografie nádherných horských výhľadov. A vieme, že to neskončí pri jednej. Časté fotenie a nahrávanie videí (najmä pri používaní obľúbených aplikácií) určite spotrebuje nemalé percento z nabitia telefónu. Navyše existuje naozaj veľa mobilných aplikácií, ktoré sa v horách osvedčia. Hovoríme tu o turistickej mape, ktorú je dobré použiť, ak nepoznáte zvolenú trasu alebo ste sa vybrali na výlet sami.

hory 2

Dobrá powerbanka je teda absolútnym základom pre vybavenie vášho batohu. Nezaberie veľa miesta a nie je to ani ťažké vybavenie, ktoré vám sťaží cestu. Pomôže však v núdzových situáciách a postará sa o správnu úroveň nabitia telefónu. Dobrým riešením je powerbanka od Green Cell - PowerPlay10. Poskytne až 36 hodín práce navyše, pričom súčasne nabíja až 3 rôzne zariadenia.

Energia zo slnka, teda solárna nabíjačka!

Ak ste fanúšikom ekologických riešení, máme niečo, čo sa vám určite bude páčiť! Nabíjačka GC SolarCharge má 21W fotovoltaický panel, ktorý si jednoducho nasadíte na batoh a vďaka slnečným lúčom dobijete svoje zariadenia. 

hory 3

Navyše - GC SolarCharge má vstavanú powerbanku, ktorá vám umožňuje ukladať energiu! Po jeho zozbieraní môžete zariadenie nabíjať vďaka dvom portom: USB-A a USB-C PD.

Extra energia na horách a ešte viac!

Určite vlastníte zariadenia, ktoré fungujú na AA alebo AAA batérie. Do hôr nemá zmysel brať si so sebou jednorazové batérie, ktoré nebudete mať kde vyhodiť, ak prestanú fungovať. Dobrým riešením sú preto dobíjacie batérie, ktoré stačí dobiť, aby bolo možné opäť napájať vaše zariadenie. 

hory 4

Užitočné budú napríklad s baterkou, ktorú sa určite do ruksaku oplatí zbaliť. Ak prestane fungovať, stačí nainštalovať nabitú batériu a ... máte problém! A čo viac, dobíjacie batérie sú ideálne aj na každodenné použitie – sú oveľa praktickejšie ako ich jednorazové verzie!

Nabíjačka batérií 

Keď už hovoríme o batériách, oplatí sa vziať so sebou aj nabíjačku batérií . Ale nebojte sa – vášmu batohu to nepridá žiadnu váhu navyše! Nabíjačka od Green Cell je mimoriadne šikovná a ľahká. Navyše je kompatibilná so spomínanou powerbankou (a batériami AA a  AAA !), takže jej môžete jednoducho dopĺňať energiu a zároveň napájať batérie.

hory 5

Takéto zariadenie bude užitočné aj na dennej báze. Problém s chýbajúcimi batériami do diaľkového ovládača či hračiek bude minulosťou. 

Nezabudnite sa na cestu do hôr (nielen!) dobre pripraviť. Vhodné vybavenie je jedna vec, ale  oplatí sa informovať aj svojich blízkych, kam sa chystáte a kedy sa plánujete vrátiť. Dajte nám vedieť, čo musí mať váš batoh, keď sa vyberiete na výlet!