Solárny menič SINUS PRO ULTRA-M 6500 24/230V (3000/6500W) + 60A MPPT (160V)
Kód: 3SSH350024


Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Solárny menič SINUS PRO ULTRA-M 6500 24/230V (3000/6500W) + 60A MPPT (160V)
Solárny menič SINUS PRO ULTRA M 6500 je multifunkčné zariadenie, ktoré v sebe spája funkcie meniča, solárneho regulátora a nabíjačky batérií. Prehľadný LCD displej umožňuje jednoduché a intuitívne ovládanie pomocou tlačidiel pre nastavenia ako: nabíjací prúd batérie, priorita AC/solárneho nabíjania, prípustné vstupné napätie v závislosti od rôznych aplikácií.
Kľúčové vlastnosti:
- Čistý sínusový priebeh
- Konfigurovateľný rozsah vstupného napätia pre domáce spotrebiče a počítače pomocou nastavení LCD displeja
- Konfigurovateľný nabíjací prúd batérie v závislosti od aplikácie, vďaka nastaveniam LCD displeja
- Konfigurovateľná priorita AC/solárneho nabíjania, vďaka nastaveniam LCD displeja
- Kompatibilita s napätím siete alebo výkonom generátora
- Automatické opätovné spustenie pri obnovení napájania AC
- Ochrana proti skratu, preťaženiu a prehriatiu
- Moderná konštrukcia nabíjačky zaisťuje optimálne nabíjanie batérie
- Funkcia studeného štartu

Aké zariadenia napája SINUS PRO ULTRA M 6500?
- Audiovizuálne zariadenia: televízory, tunery, hi-fi, DVD prehrávače
- Domáce spotrebiče: chladničky, mikrovlnné rúry, mixéry, hriankovače
- Kancelárske zariadenia: tlačiarne, faxy, počítače, monitory
- Elektrické náradie: vŕtačky, brúsky, uhlové brúsky
- Čerpadlá, kompresory
Čo odlišuje menič SINUS PRO ULTRA M 6500 od ostatných zariadení?
Vstavaný menič s čistým sínusovým priebehom vytvára na výstupe napätie s "sínusovým priebehom", rovnaké ako v elektrickej sieti. Vďaka tomu môže napájať zariadenia s indukčným charakterom (napr. elektrické náradie, vzduchové kompresory, klimatizácie, chladničky, mrazničky atď.).
Pri použití meniča zo série SINUS PRO ULTRA 6500 M na prevádzku vo fotovoltaických inštaláciách (cyklické nabíjanie batérií) odporúčame používať batérie, ktoré sú na to najlepšie prispôsobené, napr.: gélové GEL VPRO SOLAR, DEEP CYCLE VPRO SOLAR alebo lítiové LiFePO4.
Nezabudnite v nastaveniach meniča zvoliť správny typ batérie a príslušný nabíjací prúd pre danú kapacitu. Nesprávna voľba parametrov nabíjania batérie môže mať za následok jej poškodenie a stratu záruky na batériu. Používanie bezúdržbových batérií typu AGM (napr.: série AGM, AGM OPTI, AGM VPRO) na prevádzku vo fotovoltaických inštaláciách (cyklické nabíjanie) môže viesť k rýchlejšej strate kapacity/životnosti batérie. Takéto batérie sú určené a najlepšie sa hodia na prácu v buferovom režime (udržiavanie napätia, systémy záložného napájania UPS).
Rovnako ako v prípade iných typov batérií, nesprávna voľba nabíjacieho prúdu môže mať za následok jej poškodenie a stratu záruky na batériu.
Návod na použitie je dostupný v priložených súboroch.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Solárne meniče (invertory) |
|---|---|
| Záruka: | 2 Roky |
| Hmotnosť: | 5.6 kg |
| EAN: | 5904100452118 |
| Certifikát: | CE |
| Displej: | LCD |
| Chladenie: | 2 × ventilátor |
| Menovitý výkon: | 3000 W |
| Počet fáz: | jednofázový |
| Prevádzková teplota: | 0 °C až 50 °C |
| Rozmery: | 367 × 255 × 103 |
| Typ: | Off-grid |
| Výstupná frekvencia: | 50/60 Hz |
| Výstupné napätie: | 230 V AC |
| Napätie batérie: | 24 V |
| Rozhranie: | RS-232, USB |
| Skladovacia teplota: | -15 °C až 60 °C |
| Čas prepínania: | 10 ms (UPS), 20 ms (domáce spotrebiče) |
| Hlučnosť: | 45 dB |
| Priebeh výstupného napätia: | Čistá sínusoida |
| ? Produkt: | Solárny menič |
| Čas prepínania (menič): | 10 ms (UPS)/20 ms (APL) |
| Maks. napätie solárneho panela: | 160 VDC |
| Max. napätie naprázdno FV: | 160 V DC |
| Max. vstupné napätie FV: | 160 V |
| Max. výkon FV panelov: | 6500 W |
| Maximálna účinnosť (menič): | 90%-93% |
| Maximálny nabíjací prúd z panelového systému: | 30-128VDC |
| Nabíjací prúd (solárny panel): | MPPT 60A |
| Nabíjacie napätie (Bulk): | 28,2 V DC |
| Nabíjacie napätie (Float): | 27 V DC |
| Prevádzkové napätie Vmp (solárny panel): | 30-128VDC |
| Prúd nabíjania AC: | 60 A |
| Prúd nabíjania MPPT: | 60 A |
| Rozsah napätia batérie: | 21-30 V |
| Rozsah napätia FV panelov: | 30-128 V DC |
| Rozsah napätia MPPT: | 30-128 V DC |
| Rozsah vstupného napätia (sieť): | 170~280VAC/90~280VAC/184~253VAC |
| Rozsah vstupného napätia AC: | 170-280 / 90-280 V AC |
| Rozsah výstupného napätia: | 220-240 V AC |
| Špičkový výkon: | 6500 W |
| Účinnosť meniča: | 90-93 % |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

