Automatická nabíjačka 12/24V 8A
Kód: 6PRO122408


Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Univerzálny automatická nabíjačka pre nabíjanie batérií PRO 12V 24V 8A
Automatická nabíjačka (usmerňovač) 8A určená pre nabíjanie 12V a 24V olovených autobatérií. Medzi takéto batérie patria: bezúdržbové batérie VRLA (AGM a GEL), kyselinové batérie s tekutým elektrolytom alebo MF.
Po pripojení automaticky rozpozná typ batérie, napätie a kapacitu. Po úplnom nabití batérie prejde do „pohotovostného“ režimu, kde skontroluje jej stav a udržiava ju plne nabitú.
Usmerňovač je malých rozmerov a extrémne jednoduchý na používanie, vďaka čomu je skvelý na domáce použitie.

Režimy prevádzky:
Režim diagnostiky a obnovy
Po pripojení batérie a spustení nabíjačky skontroluje stav batérie a zistí vhodné napätie. Ak je napätie v rozsahu 4,5V - 10,5V (pre 12V batériu) alebo 16V - 21V (pre 24V batériu), nabíjanie začne s nízkym prúdom cca 1,5A, aby sa obnovila účinnosť batérie.
Režim nabíjania
- 12V batérie: nabíjací prúd 8A, až 12,8V; potom 4 A, do 13,9 V; 3 A, do 14 V; 2,5A, do 14,1V; v tomto bode nastáva prechod do absorpčného režimu; Tento spôsob nabíjania chráni pred prehriatím batérie a uvoľňovaním škodlivých plynov z batérie.
- 24 V batérie: nabíjací prúd 4 A, až 25,6 V; potom 2,5 A, do 28,2 V; v tomto bode nastáva prechod do absorpčného režimu; Tento spôsob nabíjania chráni pred prehriatím batérie a uvoľňovaním škodlivých plynov z batérie.
Absorpčný režim
Keď napätie batérie dosiahne 14,1 V (pre 12V) alebo 28,2V (pre 24V), usmerňovač prejde do absorpčného režimu, aby plne nabil pripojenú batériu. V tomto režime je nabíjací prúd 1,5A a proces nabíjania sa udržiava, kým napätie nedosiahne 14,4 V (pre 12V) alebo 28,8 V (pre 24V). Usmerňovač sa pri zistení úplného nabitia prepne do režimu pulzného nabíjania a bude dodávať prúd len vtedy, keď napätie batérie klesne.
Režim údržby
V tomto režime usmerňovač kontroluje úroveň napätia na batérii. Ak je zaťažený alebo napätie klesne na 12,8V (pre 12V) alebo 25,6V (pre 24V), pulzné nabíjanie sa spustí s nízkym prúdom 1,5A, kým sa nedosiahne príslušné napätie na danom type batérie. Nabíjanie sa môže líšiť v závislosti od typu pripojenej batérie
Režim napájania 13,6V
- 12V batérie: Tento režim je vhodný pre batérie s kapacitou 14 – 230 Ah. Usmerňovač dodáva trvalé napätie 13,6 V. Tento režim je užitočný pre inštalácie, ktoré vyžadujú najvyššie možné nabitie batérie, napríklad v elektrických invalidných vozíkoch. Stlačte tlačidlo MODE na cca 3-5 sekúnd s pripojenou batériou a napájacím káblom.
- Napájanie: Aktivovaním tohto režimu a nepripájaním batérie môžeme použiť usmerňovač ako jednoduchý spínaný zdroj s konštantným napätím 13,6 V a prúdom 4 A. V tomto režime je ochrana pred iskrami vypnutá. Ochrana proti prepólovaniu stále funguje. Stlačte tlačidlo MODE na cca 3-5 sekúnd pri odpojenej batérii a pripojenom sieťovom kábli
Boost režim 16V / 1,5A
Tento režim je užitočný, keď chcete obnoviť hlboko vybité batérie 12 V. Tento režim sa udržiava 2 hodiny od začiatku nabíjania. Po tomto čase sa usmerňovač prepne do normálneho nabíjacieho režimu s napätím 14,4 V.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Nabíjačky na batérie |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| Hmotnosť: | 0.73 kg |
| EAN: | 5903111886585 |
| Detekcia reverznej polarity: | Áno |
| Max výkon: | 190W |
| Max. nabíjací prúd: | 8A/4A |
| Obsahuje: | Nabíjačka (so svorkami), užívateľská príručka |
| Ochrana proti prebitiu: | Áno |
| Ochrana proti skratu: | Áno |
| Prúd: | 4A |
| Rozmery: | 23,56x7,78x5,36cm |
| Trieda ochrany: | IP 65 |
| ? Typ batérie: | AGM, EFB, Gel, MF, VRLA, Wet |
| Typ nabíjačky: | Do siete |
| Vstupný prúd: | 200VAC-260VAC |
| Výrobca: | Volt, VOLT POLSKA |
| Výstupný prúd: | 12V, 24V |
| Typ nabíjaného zariadenia: | Akumulátor |
| Vstup nabíjačky: | Do zásuvky 230 V |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

